سرخط خبرها
خانه >> معرفی سایت های کسب درآمد >> بیت کوین >> بیت کوین چیست؟ | بیت کوین و کسب درآمد با بیت کوین

بیت کوین چیست؟ | بیت کوین و کسب درآمد با بیت کوین

بیت کوین چیست؟ 

خیلی خلاصه میگم چون وارد جزئیات بشم پیچیده هست.

قیمت آنلاین بیت کوین

بیت کوین پول الکترونیکی هست ولی تفاوت بسیاری با دیگر پول یا ارزهای های الکترونیکی دارد بیت کوین مکان خاصی ندارد و کسی صاحب ان نیست و هست(سازنده و ابداع کننده نا مشخص)و مالیاتی بر این پول حاکم نیست , حتی برای انتقال از حساب شما به حساب دیگر فی هم نمی پردازید, ولی ارزش هر بیت کوین (1 واحد) بالای 600 دلارامریکا رسیده است و هر روز بیشتر می شود که در سال اخیر رشد 10 برابری داشته(از 90 دلار) ولی باید همین ابتدا بگویم که این نا مشخص بودن مالک و هدایت کننده این ارز خودش جای تامل دارد که آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

حتی ارز هایی که نمودار ارزیابی دارند و سال ها در بورس بررسی می شوند هم قابل پیش بینی نیستند چه برسد به بیت کوین و این هم قابل ذکر هست که آیا یکی از دلایل اینکه این روز ها همه به دنبال کسب بیت کوین هستند این نیست که می دانند قیمت این ارز هر روز بیشتر می شود؟؟؟!!

فراموش نکنیم هر سر بالایی , سرپایینی هم دارد!

شما می توانید به فکر کسب بیت کوین باشید اما به فکر سرمایه گذاری بودن !!!!!!

اما روش کار این ارز به این شکل هست که از قدرت رایانه شما مثل سی پی یو و یا جی پی یو(کارت گرافیک) برای انجام محاسبات بسیار پیچیده استفاده می کند و به شما بابت انجام اینکار پول هنگفتی می دهد(اگر سیستم خیلی قوی داشته باشید!).

اما این محاسبات برای چه کاری انجام می شود و چه کسانی پشت پرده هستند و قصدشان از این محاسبات پیچیده چیست بزرگترین سوال برای من هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اما یک سری نکات که بد نیست بدانید:

شما یا باید از سی پی یو استفاده کنید و یا کارت گرافیک  و هزینه حداقل 5 میلیون (به نظر من) باید بگذارید و 6 ماه یا بیشتر صبر کنید تا پول شما برگردد و البته پول برق و اینترنت هم حساب کنید.که چنین سرمایه ای رو می تونید در شکور خودتون سرمایه گذاری کنید و خیلی بهتر هست و بیشتر هم سود خواهید کرد و کاملا هم مطمئن خواهد بود.

(سایت های کلیک بیت کوینی هم هستند و یا هر نوع سایت دیگر اما بیشتر از اسم بیت کوین برای جذب کاربر استفاده می کنند تا شبیه سک سایت کلیکی باشند و در واقع نام و ارزش بیت کوین تمام تبلیغ این سایت هاست)

شما برای دریافت و ارسال بیت کوین نیاز به  کیف پول بیت کوینی دارید که در سایت های مختلفی می تونید این کیف پول رو ایجاد کنید و از لحاظ امنیت هم در سطح بالای قراردارد.(در واقع یک نوع حساب)

معولا برای بدست آوردن بیت کوین که اصطلاحا استخراج یا ماینینگ می گویند شما در سایتی معتبر عضو میشوید و نرم افزار خاصی رو کامپیوترتان نصب می کنید و شروع به کسب درآمد می کنید ,که در این سایت شما عضو یک گروه میشید و گروهی باید محاسبات پیچیده رو با سی پی یو و یا جی پی یو حل کنید (شما نه رایانه شما حل می کند و شما فقط کار روشن و خاموش کردن رو انجام میدید :D  و البته هزینه هااااا)و درجه سختی بدست آوردن بیت کوین هم به تعداد گروه و قدرت سیستم آنها بستگی دارد  و همین بالا رفتن درجه سختی محاسبات باعث شده ارزش بیت کوین هر روز بیشتر شود و در سال اخیر 1392 از زیر 100 دلار بالای 700 دلار امریکا رسید.دلیلش هم این هست که قدرت محاسبات با توجه با افزایش قدرت سیستم کاربران در کل دنیا افزایش پیدا کرده و این باعث پیچیده شدن این محاسبات شده است.(و افزایش قیمت بیت کوین)

قانونی بودن یا نبودن بیت کوین در ایران؟

قانونی در این مورد نیامده ولی هر چیزی که باعث ضرر به منافع ملی باشه غیر قانونی خواهد بود .

در آخر هم برای اطلاعات بیشتر به این سایت ها مراجعه کنید که برق رو دوباره نمی خوام اختراع کنم :Dدر سایت زیر هم جواب سوالاتتون رو پیدا می کنید

بیت کوین – پول دیجیتال

ویا

بیت کوین در ویکی پدیا

این مقاله که از یک سایت خارجی توسط سایت http://exchanging.ir ترجمه شده هم جالب بود گذاشتم.

هفته قبل برای بیت کوین بسیار با اهمیت بود. روز دوشنبه کمیته امنیت داخلی سنای آمریکا اولین نشست خود در مورد بیت کوین را داشت و در ادامه آن روز ارزش این پول، به رکورد تاریخی 800 دلار رسید و حتی در بازارهای آسیایی و چین ارزش هر بیت کوین به بیش از 900 دلار دست یافت.
این موضوع باعث شد بسیاری از افراد با خود بپرسند بیت کوین چیست؟ چگونه از آن استفاده می شود؟ و چرا به آن نیاز داریم؟ برای یافتن پاسخ به خواندن ادامه دهید.

بیت کوین چیست؟
بیت کوین چیست؟

 

1-بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک شبکه مالی آنلاین است که افراد میتوانند از آن جهت انجام پرداخت خود به دیگران استفاده کنند. در بسیاری جهات بیت کوین همانند شبکه های پرداخت سنتی مانند کارت اعتباری ویزا یا مستر کارت یا پیپال است. یا همانند کارتهای شتاب در کشور ما و پرداختهای کارت به کارت یا پرداخت از طریق اینترنت بانک است.

اما بیت کوین در 2 مساله اساسی با این روشهای سنتی متفاوت است.

اول اینکه بیت کوین هیچ مرکزیتی ندارد. شرکتها، موسسات یا بانکهایی که به دنبال کسب سود هستند، شبکه هایی مانند ویزا، مسترکارت،پیپال یا شبکه شتاب یا شاپرک را مدیریت می کنند. اما هیچ کسی مالک یا کنترل کننده شبکه بیت کوین نیست. بیت کوین یک ساختار فرد به فرد دارد که با صدها کامپیوتر در سرتاسر اینترنت با هم برای پردازش پرداختهای بیت کوین کار می کنند.

ساختار بدون مرکزیت بیت کوین به این معنی است که بیت کوین اولین شبکه مالی کاملا باز دنیاست. برای ایجاد یک سرویس مالی در سیستم بانکداری سنتی شما باید با یک بانک قرارداد ببندید و با قوانین دست و پا گیر و بسیار محدود کننده ای روبه رو شوید. شبکه بیت کوین هیچ کدام از این محدودیتها را ندارد. افراد نیازی به هیچ مجوز یا همراهی جهت ایجاد یک شبکه مالی جدید بر پایه بیت کوین ندارند.

دومین چیزی که شبکه بیت کوین را خاص می کند این است که بیت کوین، پول یا ارز مخصوص به خودش را دارد. شبکه های ویزا و مستر کارت، تراکنشها را با ارزهای سنتی مانند دلار آمریکا یا یورو انجام می دهند. شبکه شتاب یا شاپرک تراکنشها را با ارز ریال ایران انجام می دهند. اما شبکه بیت کوین تراکنشها را با واحد پولی جدیدی انجام می دهد که واحد پولی این شبکه هم بیت کوین نامیده می شود.

2-واقعا عجیب به نظر میرسد! اصلا چرا باید کسی از این شبکه پرداخت بر اساس یک واحد پولی تخیلی استفاده کند؟

بله عجیب است. تقریبا هر کسی که این ایده را بار اول می شنود(از جمله خودم) واکنش مشابهی دارد: واقعا امکان ندارد. اما مارکت تا کنون اثبات کرده که منتقدین اشتباه می کنند:

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

 

این نمودار، قیمت یک بیت کوین را از ابتدای سال 2011 که بیت کوین توجه عمومی را جلب کرد نشان می دهد. قیمت بطور خارق العاده ای متلاطم بوده است. به عنوان مثال بیش از 90 درصد از ارزش بیت کوین بین ژوئن و اکتبر 2011 کاسته شده است. اما یک روند صعودی بلند مدت همواره وجود داشته. توجه کنید که این نمودار در مقیاس لگاریتمی است. نمودار نشان می دهد که پول بیت کوین از 0.3 دلار در ابتدای سال 2011 به حدود 900 دلار در امروز رسیده است. در حال حاضر حدود 12 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد. بنابر این ارزش کل بیت کوینهای شبکه بیت کوین حدود 10 میلیارد دلار است.

3-چه کسی بیت کوین را ایجاد کرد؟

هیچ کس با اطمینان نمیداند! این پول توسط شخصی ایجاد شد که خودش را ساتوشی ناکاموتو Satoshi Nakamoto معرفی کرده است. هرچند این اسم ژاپنی به نظر می رسد اما خالق بیت کوین هیچگاه دیگر مشخصات فردی خودش را فاش نکرده است. او با دیگر طرفداران اولیه بیت کوین از طریق فرومهای آنلاین همکاری کرده است اما هرگز با دیگر افراد شبکه بیت کوین حضوری ملاقات نکرده است. سپس از ابتدای سال 2010 او فعالیت خود را در گسترش بیت کوین کاهش داد. آخرین فعالیت او در شبکه بیت کوین که ما می شناسیم در سال 2011 بوده است.

ما نمیدانیم ساتوشی ناکاموتو کیست اما میدانیم که اگر او روزی خودش را معرفی کند، شخصی بسیار ثروتمند خواهد بود. میلیونها بیت کوین در دوسال اول این پول تولید شدند و ساتوشی احتمالا صدها هزار از آنها را داراست. با قیمت امروز بیت کوین، او خیلی وقت است که یک میلیونر است.

قبل از تمام شدن این موضوع بگوییم که ناکاموتو مشعل خودش را به یک گسترش دهنده میانه رو به نام گاوین اندرسن Gavin Andressen داد که اکنون گسترش دهنده پیشروی پروژه است. اندرسن اکنون در محضر فاندیشن بیت کوین کار می کند.

4-بیت کوینها از کجا می آیند؟

در یک سیستم مالی سنتی، پول جدید توسط یک بانک مرکزی تولید می شود. اما شبکه بیت کوین یک بانک مرکزی ندارد. بنابراین این سیستم یک مکانیزم جایگزین برای تزریق پول در گردش نیاز دارد. طراح بیت کوین این مشکل را با یک روش هوشمندانه حل کرد. همانطور که در بالا ذکر شد، هزاران کامپیوتر که در سرتاسر اینترنت پراکنده اند با هم کار می کننند تا تراکنش های بیت کوین را پردازش کنند. این کامپیوتر ها استخراج کننده (miners) نامیده می شوند و فرایند پردازش تراکنشهای بیت کوین، استخراج (mining) نامیده می شود. این نامگذاری به این خاطر است که به طور میانگین هر 10 دقیقه یکی از استخراج کننده ها یک رقابت محاسباتی را برنده شده و جایزه می گیرد. درحال حاضر این جایزه 25 بیت کوین است که ارزشی حدود 20 هزار دلار دارد. این جوایز انگیزه کافی برای افراد بیشتری فراهم می کند تا به فرایند پردازش تراکنشهای بیت کوین بپیوندند و به این واحد پولی کمک کنند تا غیر متمرکز بماند.

این جایزه با یک نرخ مشخص کاهش می یابد به این صورت که هر چهار سال جایزه نصف می شود. از سال 2009 تا 2012 این جایزه 50 بیت کوین بود، اکنون این جایزه 25 بیت کوین است و از پایان سال 2016 به 12.5 بیت کوین کاهش می یابد و این کاهش همینطور ادامه می یابد. با یک محاسبه ساده ریاضی مشخص می شود که هرگز مجموع کل بیت کوینهای شبکه به بیش از 21 میلیون بیت کوین نمی رسد. الان در حدود 12 میلیون بیت کوین در گردش وجود دارد بنابر این مجموع کل بیت کوینها هرگز به بیش از 2 برابر مقدار کنونی نخواهد رسید.

5-چگونه میتوان بیت کوین دریافت کرد؟

یک گزینه استخراج بیت کوین توسط خودتان است اما این گزینه مناسب برای افراد مبتدی نیست.بنابر این بهترین روش خرید بیت کوین با پول معمولی است. شما می توانید در سایت ما یا سایر وبسایتها به صورت آنلاین بیت کوین خریداری کنید. آخرین نرخ بیت کوین را میتوانید از قسمت خرید پولهای الکترونیک مشاهده کنید. تعدادی دستگاه خودپرداز ATM در کشور کانادا و دیگر کشورها در حال ظهور هستند که افراد توسط آنها و به طور مستقیم می توانند حساب بیت کوین خود را شارژ کنند.

6-خوب حالا که بیت کوین خریدیم چه؟

حال شما جایی برای ذخیره کردن آنها نیاز دارید. بیت کوینها در کیف پول یا والت wallet ذخیره می شوند. اما این کیف پولها تنها فایلهایی هستند که حاوی کلیدهای کدگذاری شده یا کدهای رمزداری هستند که به شما اجازه می دهند بیت کوینهایتان را به سایر افراد منتقل کنید. گزینه های زیادی وجود دارند. یک گزینه این است که خودتان آنها را با استفاده از یکی از نرم افزارهای بیت کوین برای ویندوز یا مک یا اندروید، ذخیره کنید.

یک گزینه دیگر امانت گذاشتن آنها در وبسایتهایی است که به والت آنلاین معروف هستند.

گزینه سوم چیزی است که به کیف پول یا والت کاغذی معروف است؛ که شما کلیدهای کدگذاری شده را پرینت کرده و در جایی مطمین مانند صندوق امانات نگهداری می کنید.

هر کدام از این روشها مزایا و معایب خودش را دارد. اگر شما خودتان بیت کوینهایتان را ذخیره کنی ممکن است توسط هکرها دزدیده شوند یا در صورت خرابی هارد کامپیوتر یا از بین رفتن اطلاعات موبایلتان آنها را از دست بدهید. اما اگر در وبسایتهای آنلاین بیت کوینهایتان را ذخیره کنید باید نگران این باشید که مبادا این وبسایت کلاهبردار باشد یا اینکه ورشکسته شود.

مارکت بیت کوین بطور عمده از طرف موسسات مالی رگوله نشده است. بنابراین حمایتهای قانونی اندکی در صورتیکه شما از والت آنلاین اشتباه استفاده کنید وجود دارد. کیف پولهای کاغذی معایب دیگر روشها را ندارند اما ساخت صحیح آنها گمراه کننده است و البته اگر این تکه کاغذ را گم کنید دیگر شانسی نخواهید داشت.

7-اکنون مقداری بیت کوین داریم و راهی مطمئن برای نگهداری آنها. با آنها چه میتوان کرد؟

هزاران فروشگاه آنلاین وجود دارند که هر چیزی از جواهرات گرفته تا وسایل الکترونیکی و داروههای غیرقانونی می فروشند. همچنین می توانید بیت کوین را در زندگی واقعی خرج کنید. برای اینکار یک اپلیکیشن بیت کوین برای موبایلتان نیاز دارید. فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید به شما یک کد QR نشان میدهد که مربوط به آن فروشگاه است. مانند QR زیر که مربوط به فروشگاه آنلاین  است:

بارکد دو بعدی پی تی سی بوک
بارکد دو بعدی پی تی سی بوک

 

سپس شما این کد را با موبایلتان اسکن می کنید و اپلیکیشن موبایل مقدار لازم بیت کوین را به فروشگاه منتقل می کند و شما با خریدتان از فروشگاه خارج می شوید

قطعا در حال حاضرگزینه های خرید حضوری برای بیت کوین بسیار محدود هستند. اوایل امسال Kashmir Hill برای یک هفته فقط با بیت کوین زندگی کرد. از آنجا که او در سانفرانسیسکوی تکنولوژی زده زندگی می کرد قادر بود فروشگاههای پذیرنده بیت کوین جهت گذران زندگی بیابد.

8-آیا باید بیت کوین بخریم؟

نویسنده واشنگتن پست میگوید احتمالا خیر اما ما میگوییم شاید بله. 2 دلیل وجود دارد که ممکن است شما بخواهید بیت کوین بخرید: برای خرید کالا و خدمات یا برای سرمایه گذاری.

درحال حاضر بیت کوین یکی از راحت ترین ارزهایی است که میتوان توسط آن پرداخت آنلاین را در وبسایتهای مختلف انجام داد. خصوصا با توجه به شرایط اقتصادی ایران و تحریمی که توسط سایر شبکه های مالی برای ایرانیان وجود دارد کار کردن و دسترسی به بیت کوین یکی از ساده ترین و امنترین روشهاست که توسط آن می توان در فروشگاههای آنلاین پذیرنده بیت کوین خرید انجام داد. همچنین شما با داشتن یک حساب بیت کوین می توانید در فروشگاه آنلاین خودتان به کاربران سایر کشورها کالا یا خدمات ارایه دهید و از این شبکه مالی جهت دریافت هزینه فاکتورهایتان استفاده کنید.

در خصوص سرمایه گذاری روی بیت کوین می توان گفت که روند بلند مدت قیمت بیت کوین به طور فزاینده ای افزایشی بوده و تا کنون سود هنگفتی را نصیب دارندگان آن کرده است. این روند در هفته های اخیر شدت بیشتری نیز گرفته و باعث شده تا برخی منتقدان آن را حباب بدانند. اما واقعیت این است که قیمت بیت کوین در حال افزایش است و کسی نمیداند عاقبت به کجا خواهد رسید.

منبع: http://exchanging.ir/

مقاله دوم

این مقاله بیشتر به مبحث قوانین  واکنش کشورها به بیت کوین صحبت کرده.

با اينکه زمان زيادي از معرفي بيت کوين (Bitcoin) به عنوان واحد پولي آنلاين نمي گذرد، بحث هاي زيادي حول آن شکل گرفته و نظرات در اين رابطه بسيار متفاوت بوده است. 
    تعابيري متناقض، از «آينده پول» تا «ترفند پونزي[نوعي سرمايه گذاري فريب کارانه که در آن پرداخت وام هاي گرفته شده از سرمايه داران، با قرض کردن از عده اي ديگر صورت مي گيرد] در لفاف تکنولوژي»، «روش آنلاين پولشويي» يا ابزاري در دست «خلافکارهاي اينترنتي».
    نظر عمومي نسبت به بيت کوين تا به حال چندان مساعد نبوده و از سوي نهادهاي مجري قانون، هکرها و مجرمان سايبر مورد حمله بوده است. ارزش اين واحد پولي هم با چند مورد نوسان شديد مواجه بوده است. آنهايي که اوايل از حاميان آن بودند اعتماد خود را از دست داده اند و قانون گذاران آمريکا هم کم کم دارند به طرح سوال هاي جدي راجع به آن مي پردازند، اما منسوخ کردن بيت کوين احتمالاسخت تر از آن است که منتقدانش تصور مي کنند و چه اين آزمايش موفق باشد و چه نباشد، پيدايش اين واحد پولي نشانه ظهور شکل جديدي از مبادلات پولي غيرمتمرکز است.
    اين طور که به نظر مي رسد خاستگاه بيت کوين قدري اسرارآميز است. ايده اوليه ايجاد اين واحد پولي اولين بار در سال 2009 در يک مقاله شرح داده شد. نويسنده مقاله يک برنامه نويس ژاپني به نام ساتوشي ناکاموتو است که گويا هيچ کس تا به حال موفق به ملاقات يا تماس با او نشده است. تقريبا با اطمينان مي توان گفت که اين اسم يک اسم مستعار است و خيلي ها معتقدند که «ناکاموتو» فقط يک نفر نيست.
    بيت كوين اولين نمونه تلاش براي ايجاد يک واحد پولي ديجيتال نيست. قبلاهم تلاش هاي ديگري در اين زمينه صورت گرفته است که از آن جمله مي توان واحد پولي منسوخ شده eCash، واحد پولي مورد استفاده در برنامه سکندلايف با نام Linden dollars و اخيرا هم Facebook Credits که کاربران فيس بوک از آن براي خريدن کالاو خدمات در محيط فيس بوک استفاده مي کنند نام برد.
    چيزي که بيت کوين را از همه اينها متمايز مي کند ساختار همتا- به-همتاي[Peer-to-peer اصطلاحي مربوط به حوزه آي تي. نوعي شبکه کامپيوتري که در آن هر کامپيوتر به عنوان يک سرور عمل مي کند] آن است. به اين ترتيب هيچ موسسه يا متولي مرکزي در کار نيست که ورشکست شود يا توسط پليس تعطيل گردد. بيت کوين را مي توان از طريق صرافي هاي آنلاين با انتقال پول از حساب بانکي خريداري کرد و همچنين سايت هايي نيز هستند که براي شروع، مقدار کمي از اين پول را به رايگان در اختيار کاربران خود قرار مي دهند.
    «همه واحدهاي پولي ديجيتال قبلي نيازمند يک متولي مرکزي مورد اعتماد بودند. اين باعث به وجود آمدن يک نقطه شکست واحد [ Single point of failure – جزئي از سيستم که در صورت وارد آمدن آسيب به آن، کل سيستم مختل شده يا از کار مي افتد] مي شد.» اين را گوين اندرسون مي گويد، يک برنامه نويس که کارش ايجاد وب سايت و نوشتن برنامه هايي است که به دست آوردن بيت کوين را براي کاربران تسهيل کنند. او در ادامه مي گويد: «تقريبا همه واحدهاي پولي ديجيتال قبلي غيرقابل اعتماد از آب درآمدند، چون شکست خوردند.» مثلاeCash ورشکست شده و استفاده از Linden dollars هم کماکان محدود به جامعه کوچک کاربران سکندلايف است.
    ميزان پول در جريان و همچنين مبادلات انجام شده از طريق آن توسط يک سرور توزيع شده که از توان پردازش استفاده کنندگان بيت کوين بهره مي برد، رديابي مي شود. نرخ انتشار پول جديد، يا آن گونه که در مورد اين واحد پولي گفته مي شود، استخراج آن به واسطه قدرت پردازش کاربراني که از آن استفاده مي کنند مشخص مي شود. همانند کالاهايي مثل طلايا نقره، مقدار کل بيت کوين موجود در دنيا محدود بوده و استخراج آن وقتي که عرضه کل به 21 ميليون واحد برسد متوقف خواهد شد. در حال حاضر مقدار عرضه بيت کوين 6/6 ميليون واحد است. ارزش بيت کوين در سال ميلادي جاري با رشد سريعي مواجه بوده و در اوايل ماه ژوئن به حدود 32 دلار در هر واحد رسيده است.
    اقتصاددانان در مورد بقا و دوام بيت كوين چندان خوشبين نيستند و رشد سريع اخيرا اتفاق افتاده را نيز به حساب هيجان غيرعقلايي کاربران جديدي گذاشته اند که به سراغ بيت کوين آمده اند. بري آيچنگرين، اقتصاددان در دانشگاه کاليفرنيا-برکلي، در مقاله اش در واشنگتن پست مي نويسد: «وقتي بتوانيم يک واحد پولي الکترونيک خصوصي داشته باشيم، معني اش اين است که مي توانيم واحدهاي پولي متعددي از اين نوع را داشته باشيم و به اين ترتيب هيچ تضميني وجود ندارد که ديگران همان واحد پولي را که شما استفاده مي کنيد، بپذيرند.» 
    تايلور کوئن از دانشگاه جورج ميسون نيز رشد سريع بيت کوين را به عنوان «نشانه اي از وابستگي بيت کوين به انتظارات و به اين ترتيب نشانه اي از طبيعت حبابي آن» مي داند.
    اما بيت کوين براي مدافعانش کم از يک پديده انقلابي نيست: بيت کوين همان تاثيري را بر اقتصاد جهاني خواهد داشت که اشتراک فايل به روش همتا-به-همتا بر دنياي موسيقي و فيلم و ويکي ليکس در مورد اطلاعات محرمانه حکومت ها داشت.
    طبق گفته ريک فالکوينگ، بنيانگذار حزب دزدي اينترنتي [ اين عبارت ترجمه اي است براي ترکيب pirate party. هدف تشکيل اين گونه احزاب اصلاح قوانين رايج مرتبط با کپي رايت و همچنين حمايت و تقويت حقوق مرتبط با حريم خصوصي چه در محيط اينترنت و چه در خارج از آن است.]در سوئد، «اين مفهومي مشابه [نرم افزار] متن باز است. چون هيچ کس مالک آن نيست مي توان به آن اطمينان کرد.» اينها گفته هاي کسي است که در جهت تسهيل قوانين مالکيت معنوي و پايان دادن به ممنوعيت هاي مرتبط با اشتراک داده در اينترنت تلاش مي کند.
    فالکوينگ به معناي واقعي اين اعتماد را در عمل ثابت کرده است. او در اواخر ماه مه تمام پس انداز خود را به بيت کوين تبديل کرد. البته زمان بندي او به نظر واقعا بي نقص مي رسيد چون ظرف کمتر از دو هفته ارزش پس اندازش چهار برابر شد.
    او مي افزايد: «من بيت کوين را واحد پولي آينده مي دانم، هم براي محيط اينترنت و هم در مبادلات بين المللي. البته براي رسيدن به جايي که بتواند يورو و دلار آمريکا را به چالش بکشد قطعا موانعي هم بر سر راهش وجود دارد که بايد بر آنها فائق آيد.»
    فالکوينگ تبديل به يکي از بزرگ ترين حاميان بيت کوين شده است و البته همان گونه که خود نيز اذعان دارد، اين کارش در راستاي منافعش نيز هست، اما در عين حال او نخستين کسي نيز هست که بر چالش هاي پيش روي بيت کوين تاکيد دارد. از نظر او چالش اصلي در اين ميان «نياز به افزايش حجم مبادلات با استفاده از بيت کوين» است. فالکوينگ هنوز بايد چند کرون (واحد پول سوئد) گوشه جيبش داشته باشد تا بتواند خريدهاي روزانه اش را انجام دهد. او معتقد است تا وقتي به بيت کوين به عنوان يک اسباب بازي براي خوره هاي اينترنت، يا بدتر از همه ابزاري براي مجرمين نگريسته مي شود، استفاده گسترده از اين واحد پولي محقق نخواهد شد.
    اين مورد دوم بعد از آن مطرح شد که در اوايل ماه ژوئن يک مقاله به امکان خريد آنلاين مواد مخدر از قبيل اکستازي، کوکائين و ال اس دي با استفاده از بيت کوين اشاره کرد.
    جالب اينجا است که اين مقاله که احتمالاگسترده ترين مورد طرح نام بيت کوين در رسانه ها بوده، باعث رشد قابل توجه ارزش بيت کوين از 9/9 دلار به 14 دلار گرديد. دليل اين امر هجوم کاربران (شايد بهتر باشد بگوييم مصرف کنندگان!) جديد براي ثبت نام و خريد بيت کوين بود، اما همه توجهات نيز مثبت نبود. دو سناتور آمريکايي، چارلز شومر و جو مانچين، طي يک نامه به وزارت دادگستري در ششم ژوئن تعطيلي سايت منتشر کننده مقاله و انجام تحقيقات رسمي در مورد بيت کوين را خواستار شده بودند.
    شومر در اين ميان موضع روشني را اتخاذ کرده بود. طبق گفته هاي او به خبرنگاران، «اين يک ابزار آنلاين پولشويي است که هم منبع پول و هم هويت خريدار و فروشنده را پنهان مي کند.»
    البته به نظر مي رسد اکثر استفاده کنندگان از بيت کوين که بسياري شان آنارشيست هاي فضاي سايبر به حساب آورده مي شوند، چندان اهميتي به موضع منفي اين سناتور مدافع مقررات مالي نمي دهند.
    به نظر اندرسون «همه واحدهاي پولي مي توانند از سوي مجرمين مورد استفاده قرار بگيرند و بيت کوين از اين نظر تفاوتي با بقيه ندارد»، «اما اگر استفاده از بيت کوين رواج پيدا کند، جرائمي مثل دزدي هويت بسيار مشکل تر خواهد شد، چون تراکنش ها توسط سرور منتشر قابل رديابي هستند، اما در عين حال جرائم ديگر مثل فرار از مقررات حاکم بر جريان بين المللي سرمايه ساده تر خواهد بود.»
    در هر صورت حاميان بيت کوين معتقدند ساختار غيرمتمرکز اين واحد پولي باعث مي شود تعقيب آن براي دولت ها و مراجع قانوني تقريبا غيرممکن باشد.
    يک واقعه ترسناک که استفاده کنندگان از بيت کوين در دهم ژوئن تجربه کردند، سقوط بيش از 31 درصدي ارزش بيت کوين در عرض يک روز در Mt.Gox، بزرگ ترين صرافي مبادله بيت کوين بود که به هفته ها رشد سريع ارزش آن پايان داد. فالکوينگ که به نظر چندان نگران نمي رسيد، اين افت ناگهاني را «تنها بخشي از الگوي کلي رشد بيت کوين» دانست.
    يک نقطه آسيب پذير ديگر در اين سيستم در سيزدهم ژوئن برملاشد، وقتي يک کاربر ادعا کرد که حسابش هک شده و معادل هزاران دلار بيت کوين را از دست داده است. اين گزارش تاييد نشده است، اما اندرسون طي مصاحبه اي با مجله آنلاين Arts Technica چنين واقعه اي را از نظر فني ممکن دانست.
    بار ديگر در نوزدهم ژوئن، ارزش بيت کوين در Mt.Gox ظرف چند دقيقه از 17 دلار به تنها چند سنت سقوط کرد. اين اتفاق به يک حساب هک شده نسبت داده شد و پس از آن صرافي از حالت آنلاين خارج گرديد. در حال حاضر در صرافي هاي ديگر ارزش بيت کوين در حدود 15 دلار است و Mt.Gox قول داده است که پس از اينکه مجددا آنلاين شد به شرايط قبل از هک شدن برگردد، اما به هر حال اين حمله ضربه سخت ديگري بر اعتبار متزلزل اين واحد پولي بود.
    يک روز پس از اين واقعه، بنياد جبهه الکترونيک (EFF)، يک سازمان فعال در زمينه حقوق ديجيتال، اعلام کرد که بر خلاف ماه هاي گذشته، از اين پس کمک هاي مالي به صورت بيت کوين را نخواهد پذيرفت. آنها در يک اطلاعيه اظهار كردند: «ما درک کاملي از مسائل قانوني پيچيده در ارتباط با ايجاد يک واحد پولي جديد نداريم» و همچنين «قبول کمک هاي مالي به صورت بيت کوين از سوي مردم به عنوان تاييد بيت کوين از سوي ما تعبير مي شد.» چند موسسه ديگر نيز که پيش از اين از بيت کوين حمايت مي کردند، مانند ويکي ليکس و بنياد نرم افزار رايگان (FSF) کم کم در حال تخليه حساب هاي بيت کوين خود هستند.
    با اينکه برخي حاميان بيت کوين اين تصميم EFF را نپسنديده و همچنان به دفاع از اين واحد پولي مي پردازند، روشن است که وقايع اخير به نوعي حاکي از به واقعيت پيوستن نگراني بزرگ فالکوينگ است؛ يعني ناتواني بيت کوين در جلب نظر مثبت جامعه اي فراتر از حاميان فعلي اش که مشتي خوره كامپيوتر و ليبرتارين هاي راديکال هستند. هر چند هنوز نتيجه بگيريم که اين واحد پولي سقوط کرده، اما ابهامات قانوني، نوسانات شديد و عدم اطمينان نسبت به بيت کوين در روزهاي اخير قطعا باعث پراکندن کساني خواهد شد که احتمالاتصميم به روي آوردن به اين واحد پولي را داشته اند.
    اندرسون در اين باره مي گويد: «به نظر من سال هاي زيادي طول خواهد کشيد تا بيت کوين واقعا تبديل به يک واحد پولي رايج شود. حتي ممکن است هيچ وقت اين اتفاق نيفتد.» او مي افزايد: «مردم به ايده ها و تکنولوژي هاي جديد با شک و ترديد مي نگرند و حق هم دارند.» به گفته وي، گام بعدي درتوسعه اين واحد پولي اين است که يک شرکت معظم شروع به تبليغ آن کند يا «کشوري که پول ملي اش با شکست مواجه شده است از آن به عنوان واحد پولي جايگزين استفاده نمايد،» اما از سويي نيز معتقد است چنين اتفاقي به اين زودي ها نخواهد افتاد.
    اما حتي اگر بيت کوين با شکست مواجه شود، باز هم اشتباه است اگر بخواهيم کل قضيه را صرفا يک اتفاق به حساب بياوريم. همان طور که نپستر مقدمه اي شد براي شکل گيري بيت تورنت و مديافاير، بيت کوين هم نشان دهنده مدلي است از اينکه چگونه يک سيستم واحد پولي الکترونيک همتا-به-همتا خارج از چارچوب مجوز و حمايت دولتي مي تواند کار کند. شايد اين واحد پولي آنچنان که مدافعانش آرزو داشتند موفق نشود، اما حتما افراد نوآور ديگري هستند که با فرمول فعلي کلنجار رفته و ايمني و قابليت استفاده آن را بهبود ببخشند.
    البته در مورد قدرت بيت کوين از نظر تاثير سوء براي بانک ها و دولت ها قدري مبالغه شده است، اما به هر حال به نفع آنها است که ظهور بيت کوين را به عنوان يک هشدار براي خود تلقي کنند: شايد زمان يکه تازي اين نهادها دارد به پايان مي رسد.

منبع :/http://magiran.com/n2321469

49 دیدگاه

 1. سلام من حدودا 8 سال پیش قصد داشتم از راه درآمد کلیکی درآمد کسب کنم و تا یه جاهایی پیش رفتم ولی انصراف دادم اونزمان هر کلیک 1 بیت کوین میدادن دقت کنید هر کلیک 1 بیت کوین اما الان باید 10 میلیون تومان بابت هر بیت کوین پرداخت کنید ببینید بقیه ارزهایی که زیر 1 دلار هستند رو هر چه زودتر استخراج کنید از طریق سی پی یو ئنیا در حال تغییره و هر کسی زودتر بجنبه برندس از من شنیده بگیرید این حرفها رو و هر چه سریعتر اقدام کنید کشورهای هند و فیلیپین از ما دارن جلو میزنن آینده دست ارزهای دیجیتالی هست که الان بعد ار بیت کوین اومدن به سرعتی بالا میرن که باور نخواهید کرد در حقیقت روتهای دنیا کم کم به سمت این ارزها هدایت خواهد شد و هیچ کس و هیچ حکومتی جلودارش نخواهد شد مگر اینکه اینترنت رو کلا قظع کنن که فکر کنم محال باشه پس هر چه سریعتر بجنبید و از طریق سی پی یو هر چقدر میتونید از این ارزها استخراج کنید که سال 2019 کلا دیگه با سی پس یو نمیتونید استخراج کنید و دستگاه های گرانی باید بخرید من رشتم ام بی ای کس و کار بین الملل هست و به همین دلیل میگم هر کس زودتر وارد این بشه برندس مثل صف پشت گیت های بازرسی میمونه الان صف بیت کوین شلوغه عاقل کسی هست که در گاه های دیگه ای که باز شدن زودتر بره تو صف اونها

 2. سلام.ممنون که سوال من رو جواب دادید …
  اینکه فرمودید سایت فتا…من قبلا اونجا ندیدم که بیت کوین جرم باشه…اینکه فرمودید کلا بیت کوین برای کشور بده چرا بده؟ حداقل فروشش نباید بد باشه چون ریال وارد مملکت میشه..
  درامد قطره ای منظورم همون سایتهایی هست که هریک ساعت یک بار با وارد کردن یه عبارت بیت کوین میدن….یه سری سایتهای بازی و..هم هست.
  آیا این صرافیها که بیت کوین مارو میخرن و ریال میدن کارشون مجوز داره یا خیر.؟
  به من حق بدید که به راحتی اعتماد نکنم..

  • سلام
   کلا از نظر قانون این بانک های اینترنتی و بیت کوین خلاف هست دلیلش هم اینکه ارزش پول کشور رو میاره پایین و در واقع یکی ساده ترین اتفاق ها این هست که پول تو بانک ها خودمون ذخیره نمیشه یک عده کیف کنند :D.
   نه کلا صرافی ها قانونی نیست به دلیل چند خط بالا اما خب کسی فعلا به خرید و فروش دلار اینترنتی کار نداره چون درسته ضررهایی داره اما خب خیلی موارد هم مفید هست مثلا خرید مقالات دانشجویی و …
   اتفاقا شما کاره درستی انجام می دید که اعتماد ندارید و تحقیق می کنید.

  • سلام
   دوست عزیز وب خیلی خوبی داری .

   دوستان منم یه وب در مورد کسب درامد دارم پیشنهاد میکنم حتما یه سر بزنید ضرر که نداره !

   منتظرم

 3. سلام و عرض خسته نباشد.دو تاسوال دارم؟
  ۱- آیا حساب بیت کوینی که باز میکنیم حتما باید به اسم خودمون باشه یا میتونیم user هر اسمی باشه؟منظورم اینه بعدا که میخوایبم نقد کنیم و صرافی مشخصات کامل مارو واقعی میخواد باید با اسم یوزر حسابمون یکی باشه یا مهم نیست؟
  ۲- آیا کسب درامد قطره ای بدون زیر مجموعه گیری البته تو ایران خلاف نیست؟ و نقد کردن بیت کوین چطور جرم محسوب میشه یا خیر.
  ممنون از لطف شما

  • بیت کوین کلا برای مخفی سازی اطلاعات صاحب حساب ساخته شده و کسی به نام و .. کار نداره شما پول رو بدید به صرافی و شما حساب رو بگید کافی هست.
   قطره ای ؟
   منظور همین کلیکی هست؟
   اگر بیت کوین هست که در اصل بله, یعنی برای همه ی دولت ها این پول چیزه بدی هست.اما کسی به کسی نیست.
   من که وقت نکردم متن های کامل پلیس فتا رو بخونم این سایت و این شما بخونید به ما هم بگید :D
   پلیس فتا

 4. سلام من یبار تو حساب بیت کوین انتقال وجه دادم الان دیگه نمیتونم انتقال وجه بدم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم وقتی روی سند میزنم این خطا به من میده اجازه ارسال نمیده هزینه اینام دادم لطفا واضح بگید چیکار کنم من تازه کارم باتشکر

  http://upload7.ir/imgs/2014-10/63851384154713303756.jpg

  • سلام
   از ترجمه گرگوگل استفاده می کردید.
   معنی این پیام اینه که یا مبلغ کافی برای برداشت کردن و یا فی انقدری هست هست که مبلغ رو کاهش میده و باز هم مبلغ نا کافی هست برای برداشت زدن.

 5. با سلام
  ممنون از سایت پر محتوا و مفیدتون
  ممکنه آموزش ترید از سایت btc-e.com
  هم در سایت قرار بدین لطفا خیلی سرچ کردم ولی متاسفانه سایتهای فارسی چیزی در موردش پیدا نکردم
  با سپاس

 6. سلام
  حال شما
  ببخشید من موضوع پروژه ام بیت کوین هست واستاد بهم گفته اگر یک بیت کوین ایجاد کنی بهت بیست میدم بلد نیستم چطور ایجاد کنم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  • عجب استادی اگر مراحل کار نیاز نیست برید 2 میلیون بدید 1 بیت کوین بخرید البته 700 دلار هست
   وگرنه باید یک سیستم قوی داشته باشید و گرافیک خیلی قوی و بذارید 24 ساعت کار کنه تا ببینید با توجه به قدرت سیستم چقدر در میارید شما 10 رو بگیرید هم خیلی خوبه :D البته برای یک خانم 10 خودکشیه :D

   مراحل کانفیگ یکم پیچیده هست برای شروع کار من هم خیلی وقت پیش یک بار تست کردم و سخت بود
   چند انجمن حرفه در مورد هست در گوگل سرچ کنید آموزش زیاد داره

 7. سلام دوست عزیز من هم در ابتدا برای کسب درامد به دنبال بیت کویین بودم ولی میدونید که بیت کویین های رایگان قطره ای هستند و کد های کپچا بسیا اعصاب خورد کن .و با وجود اینکه هر روز قیمت بیت کویین رو به کاهش هست نمیشه روی بیت کویین سرمایه گذاری کرد .برای همین من به شما سیستم ماتریکس رو معرفی میکنم لطفا به سایت
  برید و مطالب رو مطالعه کنید در ماتریکس شما تنها نیاز به پیدا کردنه چهار زیر مجموعه دارید و هر پولی پرداخت کنند مستقیما به حساب پرفکت مانی شما میره
  با تشکر

 8. سلام
  من یه حساب بیت کوین دارم
  و الان دقیقا 0.00010166 بیت کوین دارم
  اگر بخوام این مبلغ رو برداشت کنم باید چه کار کنم؟
  و این مبلغ به پول ما چقدر میشه؟

  • انجمن پرشین تولر فروشنده و خریدار بیت کوین زیاد هست.
   سرچ کنید.
   کیف پول بسازید.
   در اون سایت کیف پول رو ثبت کنید.
   برداشت بزنید.
   و بعد بیت کوین رو به کیف پول خریدار ارسال کنید.
   ریال دریافت کنید.

  • یه سوال آیا با رم بالا بدون توجه به سی پی یو یا گرافیک میشه بیت کوین استخراج کرد؟ اگه میشه برای استخراج 1 بیت کوین در روز به چه مقدار رم نیاز است؟ و حداقل مقدار سی پی یو و گرافیک برای استخراج 1 بیت کوین در روز باید چقدر باشد با توجه به بالا بودن رمی که مدنظرم هست.

   • سی پی یو و جی پی یو قوی لازم هست.
    یک سیستم در حد 10 میلیون.
    شاید اون قطعات خوبی که بدرد این کار بخوره تو ایران نباشه و ورودش هم مجاز نباشه.
    وگرنه باید 5 تا کارت گرافیک خفن کنار هم بذارید تازه یک بیت کوین هم در نمیاد.
    شما 0.2 هم در بیارید کلی پوله که واقعا وسوسه کنندست.

 9. با سلام

  اگه بدنبال بهترین سایت های کسب بین کوین و کلیکی هستید لطفا از این سایت دیدن نمائید :

  ***********
  اینها سایت های معتبر و Legit هستند که پرداخت واقعی دارند.

  البته با اجازه از مدیریت محترم سایت.

 10. slm mishe ye site behem begin manm ozw besham bad rahnamaeim konin chetorie….. mc

 11. سلام
  مطالب راجب بیت کوین واقعا جالب بود.
  اگه به دنبال کسب درامد واقعی و آشنایی با سایت های که بیت کوین می دهند لطفا در این سایت ثبت نام کنید.
  http://www.paidverts.com/ref/ariyna
  البته با اجازه و تشکر از admin :P

 12. سلام خسته نباشید !
  من مقداری بیت کوین تو کیف پولیم ذخیره کردم دنبال سایت هستم واسه سرمایه گذاری و این حرفا
  لطفا اگه سایتی سراغ دارین که به بیت کوین سود بده معرفی کنید !
  سپاس !!

 13. سلام خسته نباشید من یه سوال دارم اینکه من تو چند تا سایتی که بیت کوئین میده ثبت نام کردم ول الان نمی دونم بعد از کش اوت کردن چه جوری این بیت کوئین به دستم میرسه تو را خدا به من بگید مثل سایت coinad

  • سلام
   در اون سایتی که کیف پول درست کردید چک می کنید و می بینید که به حساب یا همون کیف پول شما واریز شده یا نه.
   در گوگل سرچ کنید اموزش زیاده که چطور کیف پول بیت کوین بسازید(همون حساب بانکی خودمون)
   بعد میرید سراغ فروش.

  • دوستان عزیز کسی بیت کوین داشت با این یا هو ای دی تماس بگیره، سریع نقد میکنه و پرفکت مانی میتونید بگیرین *****

 14. من درسایت getpaidbitcoin عضو شدم و0.1بیتکوین بعنوان خوشآمد بهم داد ودر صفحه مربوط به من در سایت موجوده اما امکان cashout وجود نداره که به حساب خودم منتقل کنم نمیدونم دلیلش چیه ایا سقف برداشت داره اگر مایل بودید میتوانید امتحان کنید (سایت تازه تاسیسه) :-bd

 15. باسلام
  اسم چندسایت معتبر که واقعا برداختی دارن و ارزش وقت گذاشتن رو دارن می نویسین

 16. سلام
  دو سایت مطمئن که برداشت از ایران هم آسان باشد را پیشنهاد میکنید؟
  بجز گلدن و سیلور کلیکس

  • سلام
   چی بگم هر سایت جدیدی که پرفکت داره میگه کمبود پرفکت مانی داریم.
   این هفته چند مطلب و چند سایت معرفی می کنم منتظر باشید.

 17. توضیحات واقعا گیج کننده است. از یک طرف می گه این واحد پولی هیچ مرکزیتی نداره و از طرف دیگه میگه جایزه ی ۵۰ دلاری می ده. پس کی این جایزه را تعیین می کنه. مگه میشه بدون داشتن یک سرور مرکزی یه همچین پروژه ای را اداره کرد؟ :-?

 18. سلام من یک حساب بیت کوئین باز کردم ولی نم تونم ازش استفاده کنم می گه نا معتبر چرا خواهش می کنم به من جواب بدید

  • سلام در چه سایتی ؟
   و اینکه از پیغام خطا عکس بگرید آپلود کنید اینجا بفرستید
   و اگر هم کار راحت تری می خواهید یک حساب دیگه باز کنید ولی اول مشکل این رو بررسی کنید.

 19. سلام،این چند دلار میشه و این حرفMچیو نشون میده؟مرسی 0.0144 mBTC

  • سلام
   m کوچیک یعنی عدد رو تقسیم بر 1000 کنید.
   این عدد یعنی یک هزارم(44 رو صرف نظر کنیم) میلی بیت کوین یعنی بیت کوین رو به 1000,000 تقسیم کنید.
   اگر هر بیت کوین 800 دلار باشه این عدد که شما گفتید میشه 0.01152$ دلار یا همون یک سنت ,این قیمت هر کلیک بود؟؟

 20. سلام
  1ubtc چقدر میشه؟این حرف u که قبل از btc اومده یعنی چه؟مرسی

  • سلام
   یعنی یک بیت کوین رو به یک میلیون قسمت تبدیل کنید (یا یک میلیونیم بیت کوین = 1ubtc).
   u یعنی هر عدد ضربدر 10 به توان منفی 6
   یا تقسیم بر 10 به توان مثبت 6

 21. با سلام من در سایتcoin adوblockchainثبت نام کردم ، چطورن؟ونحوه کارش هم اگه وقت کردین به اطلاع ما برسونید.ممنون

  • سلام
   نحوه کار خاصی نداره شما باید کمی انگلیسی بلد باشید که وقتی میرید تو یک سایت بتونید حداقل کلمات رو بخونید حساب شما در این سایت بعد از ثبت نام بهتون نمایش داده میشه ,به همون شکلی قبل مثال زدم.کوین اد هم که کلیکی هست و فکر نکنم پیچیده باشه قسمتی برای کلیک هست که چند تبلیغ در اونجا هست.

 22. واقعا سپاسگذارم از پاسخ گویی سریع و کاملتون.من توی همین سایتی که زدن اونجا حساب باز کنیم همون جا .مشکلی نداره دیگه نباید کاریش بکنیم؟

 23. من در بیت کویین حساب باز کردم کدوم شماره حساب میشه که باید نگه اری بشه؟و 2.این که خوب الان که شماره حساب رو داریم چی کارش بکنیم؟

  • شما در بیت کوین حساب باز کردید بیت کوین یعنی کجا ؟
   اگر در سایت هایی که کیف پول بیت کوین می دهند حساب باز کرده باشید کیف پول شما یا همون حساب بیت کوین شما این شکلی هست
   674sdfsdfsdh68kfghgfjrftjtdhsdpotgip

   یک سری حروف که شماره حساب بیت کوین هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *